Google
Homeاخباربررسی شدن زعفران منوط به شکست انحصار تجارت

  بورسی شدن زعفران منوط به شکست انحصار تجارت

عضو شورای ملی زعفران تاکید کرد: راه‌اندازی بورس زعفران نیازمند مدیریت صحیح تولید و تجارت این محصول با ارزش است و باید انحصار تجارت و صادرات زعفران شکسته و شرایط رقابت برای همه یکسان شود.

علی حسینی به خبرنگار کشاورزی ایسنا گفت: از سال 80 تاکنون بارها راه‌اندازی بورس زعفران مطرح شده اما تاکنون موفق نبوده است.

وی افزود: برای راه‌اندازی بورس زعفران باید زیرساخت مناسب ایجاد کرد تا کشاورز اطمینان داشته باشد که محصول خود را می‌تواند در مرکزی با بالاترین قیمت و براساس کیفیت عرضه کند.

عضو شورای ملی زعفران گفت: کشاورزان باید از ثابت‌ ماندن کیفیت زعفران خود در طول نگهداری در مرکزی با استاندارد‌های معتبر بین‌المللی اطمینان داشته باشند که این مساله نیازمند ایجاد زیرساختی مناسب است.

حسینی خاطر نشان کرد: سال‌های گذشته طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران خالص در 30 روستا اجرا شد و به زعفران‌های تولید‌ شده کد 16 رقمی داده شد که برای ادامه‌ی این طرح نیازمند اختصاص اعتبار مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی بورس زعفران و موفقیت آن در ایران که بزرگترین تولید‌کننده این محصول در دنیاست، نیازمند مدیریت صحیح تولید و تجارت این محصول با ارزش است و در این راستا باید انحصار تجارت و صادرات زعفران از دست عده‌ای خاص خارج و شرایط رقابت برای همه یکسان شود.

 

logo-samandehi